Idea akcji

Z roku na rok nasza akcja nabiera impetu. Trafiamy do coraz to szerszej rzeszy odbiorców, tak potrzebujących, jak i darczyńców. Obecnie nasze Elfy wspierają nas z najdalszych krańców Polski a dzięki naszym rodakom rozrzuconym po całym świecie nie ma kontynentu, z którego by nie płynęły do nas datki. W pierwszym roku pomoc skierowaliśmy tylko i wyłącznie do placówki przy ulicy Stolarskiej w Bydgoszczy, gdzie mieszkało wówczas około trzydzieściorga fantastycznych dzieciaków. Z każdym rokiem zasięg pomocy był coraz większy.

Co roku wspieramy również pojedyncze rodziny poszkodowane przez los z Bydgoszczy i okolic. Wśród nich była między innymi chora dziewczynka z osiedla Bartodzieje, której zakupiliśmy sprzęt potrzebny do rehabilitacji. W tym gronie znalazły się również dzieci św. pamięci Jana Szwedy, mieszkające na osiedlu Kapuściska. W chwili obecnej pomocą obejmujemy łącznie ponad 500 dzieci.

Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Bezpieczeństwo Dziecka, które wspiera nas mentalnie, prawnie oraz lokalowo na czas zwożenia, pakowania oraz kolportażu prezentów. Wszystko dzięki przychylności i otwartości Roberta Lubranta, szefa wszystkich szefów.

Dzięki w/w współpracy firmy wpłacające pieniądze mogą również oficjalnie odliczać darowizny.

Na czym polega nasza Akcja?

Miesiąc przed gwiazdką zwracamy się do dzieci aby napisały listy do Św. Mikołaja. Potajemnie je przechwytujemy i zaczynamy zbierać fundusze. Pieniądze i podarunki zbieramy do przedostatniego dnia roboczego/ pracującego przed wigilią. W ostatni dzień przed wigilią wypłacamy z konta pieniądze i robimy wielkie zakupy. Zabawki, ubrania, kosmetyki, pomoce naukowe, artykuły sportowe, gry planszowe, gry komputerowe, książki, sprzęt elektroniczny, czyli wszystko to o czym marzą dzieci. Kupujemy również takie środki pierwszej potrzeby, jak: pampersy, kaszki, odżywki dla niemowląt, owoce i słodycze. Wszystko zwozimy do naszej tajnej bazy i pakujemy.

24 grudnia do południa rozwozimy prezenty do wszystkich dzieci, które napisały listy do Św. Mikołaja i niecierpliwie czekają na pierwszą gwiazdkę oraz prezenty. Jeżeli zostają jakieś środki, przeznaczymy je jak co roku na zakup sprzętu sportowego oraz rehabilitacyjnego lub przekazujemy je na wyjazdy wakacyjne dzieci z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Po zakończeniu akcji skanujemy rachunki i wrzucamy na stronę internetową. Część oryginałów faktur trafia do stowarzyszenia a reszta, jak w latach ubiegłych, do Dyrekcji BZPOW. Ot i cała filozofia

Wszystkie osoby biorące udział w naszej akcji są wolontariuszami. Działamy całkowicie bezinteresownie i non profit. Jedyne koszty naszej akcji to koszt utrzymania i zamknięcia konta bankowego, koszt opakowań oraz zakup pizzy i napojów dla naszych Elfów w dniu pakowania prezentów. Szczegółowe informacje, oraz relacje z poprzednich edycji zbiórek, dostępne są i na bieżąco aktualizowane, na stronie : www.dzieciom.srtb.pl

Przyłącz się! Spraw uśmiech tym, którym na co dzień brakuje go najbardziej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji. Za każdą pomoc nawet tą symboliczną z góry dziękujemy.

Elfy

Pomagamy spełniać świąteczne marzenia dzieci i nie tylko.